O nás

Fyzioterapeutické centrum THERAPY POINT s.r.o. se zabývá diagnostikou, léčbou a prevencí poruch pohybového aparátu. Specializujeme se především na terapii neurologických, ortopedických a chirurgických diagnóz a na tzv. funkční poruchy pohybového aparátu. Poskytujeme komplexní péči pro naše dospělé i dětské klienty.

Základem péče je individuálně vedená fyzioterapie doplněná o moderní prostředky fyzikální terapie (LASER, rázová vlna, lymfodrenáž, Rebox) a doporučení vhodné pohybové aktivity. Naší prioritou je individuální přístup ke všem klientům. Spolupracujeme s odborníky z řad lékařů a nelékařských profesí.

Speciální kapitolou je rehabilitace u dětí. Naše pozornost je věnována dětem od novorozenců, přes batolata až po školní věk. Rodiče mohou nechat svoje děti vyšetřit fyzioterapeutem, který posoudí motorický vývoj miminka a doporučí vhodné cvičení, stimulaci, masáže, poradí jak s miminkem manipulovat při běžných denních činnostech jako je chování, kojení, oblékání…

Pro posouzení psychomotorického vývoje kojenců používáme hodnocení a reflexní terapii podle V. Vojty. U předškolních dětí pracujeme s dětmi s vadným držením těla, s dětmi se specifickými vývojovými poruchami (ADHD, odklad školní docházky), s dětmi s dechovými a neurologockými poruchami. U dětí školního věku se zaměřujeme na prevenci špatného držení těla a kompenzaci jednostranného přetížení ze sportu.

 

Fyzioterapie dětí