Masáže

Masáž je jednou z nejstarších terapeutických technik pro udržení zdravého těla a mysli. Koncepce masáží byly založeny na vzájemném harmonickém vztahu těla, mysli a ducha.

V našem centru můžete při masáži očekávat:

  • příjemné prostředí s uklidňující hudbou a aroma-lampou
  • kvalitní přírodní a bio masážní oleje lisované za studena
  • profesionální přístu

Relaxační masáž

Relaxační masáž má především uvolňující účinky. Prostřednictvím uklidňujících hmatových technik vedených v pomalém tempu dochází k odstranění svalového napětí a navození celkového klidu. Provádí se v příjemném teplém prostředí kvalitními masážními oleji. Vhodná je především jako prevence svalových bolestí, odstranění únavy a stresu.

Sportovní masáž

Sportovní masáž lze provést ve dvou formách. Je vhodná buď před sportovním výkonem jako nabuzení organismu, zahřátí svalů a tím i možná prevence svalových zranění. Je vedená v rychlejším tempu razantnějšími hmatovými technikami kvalitním masážním olejem. Druhou formou je sportovní masáž po fyzickém výkonu, kdy je vhodná k uvolnění zatěžovaných svalů. Hmatové techniky jsou pomalejší, zrychlují metabolismus svalu a napomáhají, tak odbourávání škodlivých metabolitů. Optimální doba pro masáž je minimálně 2 a více hodin po výkonu. Možná je i pro odstranění konkrétních svalových bolestí.

Masáž pro těhotné

Masáž je velmi prospěšná a bezpečná pro většinu nastávajících maminek. Zaměřuje se na zmírnění napětí v bederní a hrudní části zad. Pomáhá se vstřebáváním otoků dolních končetin a také při psychické rozladěnosti. Masáž je možná až od 2. trimestru. Pro provedení masáže je vhodný souhlas lékaře. Provádí se ve dvou formách:

  • masáž zad vsedě (vhodná pro 2. trimestr)
  • masáž zad a dolních končetin vleže na boku

Ayurvédská masáž

Ayurvédská masáž je součástí Ayurvédské medicíny, která se přezdívá „matka všech léčebných systémů“. Ukazuje nám jak správně žít, aby se člověk dožil v dobrém stavu vysokého věku. Klade důraz na harmonii mezi naším tělem a myslí. Masáž je jednou z prevenčních a léčebných metod (výživa, cvičení – jóga) a je velmi ceněná.

Ayurvédská masáž se od ostatních odlišuje použitím masážních olejů podle tělesného typu člověka (dóshi: váta, pitta, kapha) a podle ročního období. Používají se kvalitní oleje lisované za studena se silnými antioxidačními účinky, vyživující pokožku a tělo a podporující metabolismus. Masáž je prováděna jemnými hmatovými technikami. Masíruje se celé tělo včetně obličeje. Dochází především k uvolnění napětí těla a mysli, napomáhá trávícímu systému, pozitivně ovlivňuje lymfatický, krevní i nervový systém, odstraňuje únavu, zkvalitňuje stav pokožky. Je vhodná jako relaxace pro tělo i duši,  a pro své léčebné účinky: prevence civilizačních chorob, při kožních onemocněních, nespavosti, problémech s krevním tlakem, astmatu.

Havajská masáž Lomi – Lomi

Je už odpradávna praktikovaná na Havajských ostrovech. Techniky havajské masáže „Lomi Lomi“ jsou pomalé, pohyb má vycházet z pohybů vln na moři – pomalý příliv a odliv mořské vody. Při havajské masáži „Lomi Lomi“ dochází k hluboké relaxaci a regeneraci tkání, k propojení fyzické, emoční i psychické úrovně. Havajská masáž se doporučuje pro stimulaci krevního a lymfatického oběhu, odstraňuje svalové napětí, bolest a únavu, uvolňuje kloubní spojení a pomáhá také při detoxikaci organismu, prokrvuje a harmonizuje celý organismus, dochází k hluboké relaxaci, zlepšuje neurologické problémy a imunitní systém, umocňuje pocity klidu a pohody

K dosažení vysokého relaxačního a terapeutického účinku havajské masáže „Lomi Lomi“ jsou používány jemné aromatické oleje. Havajská masáž je doporučena při přepracovanosti, častých bolestech celého organismu, pocitech ztuhlosti svalů a kloubů, vnitřní nerovnováze a nervozitě, podráždění

Havajská masáž Lomi Lomi se díky své účinnosti zařadila mezi nejlepší relaxační masáže a terapie vůbec.

Indická antistresová masáž hlavy

Indická masáž hlavy je jemné, léčivé ošetření hlavy, krku, ramen a horní části paží. Tradiční masáž hlavy se praktikovala v Indii jako součást ayurvédského učení.

Jemné hmatové techniky jsou prováděny bez oleje a celkově blahodárně působí na psychiku, navozují pocit zdraví, klidu a duševní pohody. Vhodná je především k odstranění každodenního stresu, bolesti hlavy a očí, napětí v ramenou, krku a šíji; zlepšuje kvalitu vlasů. Napomáhá při poruchách spánku a nespavosti.

 

ayurvedska-masaz