Cvičení

Rozvrhy cvičení THERAPY POINT Dejvice a Horní Počernice

Terapie jóga

Lekce pro začátečníky  je založena na klidném provádění pozic. V rámci cvičení dochází k postupnému učení pozic s cílem správného technického provedení a jejich procítění. Program využívá jemných protahovacích a posilovacích asán, které jsou rozděleny do skupin dle jejich působení. V józe asány a jógové polohy promazávají tělo, upevňují svalový korzet, udržují svaly a klouby pružné, harmonizují činnost všech vnitřních orgánů. Dochází k vyrovnání svalových dysbalancí těla, ke zklidnění a harmonizaci mysli. Je vhodná jako prevence před bolestmi zad a zlepšuje tělesný diskomfort. Nebudete vyčerpáni a sami se inspirujete jak se o svoji energii a tělo starat. Nevyžaduje žádnou předchozí zkušenost.

Na lekci pro pokročilejší se setkáte s rozvinutějším a komplexnějším přístupem k tělu i k mysli, s energetickým systémem, s meridiány. Tělo je zklidněno kompletní relaxací, pranájáma rozproudí pránu, tělesnou elektřinu. Konečně je zde meditace, která zklidní mysl, řidiče našeho těla. Pro všechny, kteří chtějí objevit krásu práce s tělem, nejrůznější zákoutí sebe samých a cítit své tělo jako vibrující harmonický systém svalů a proudící energii.

  • Lektorka: Mgr. Kamila ČernáT: 731 126 902  – lektorka poskytuje také individuálni konzultace terapeutické jógy a ayurvédy.

Zdravá záda

Cvičení je vedeno v pomalém rytmu, důraz je na správné provedení cviku, obsahuje prvky jógy, pilates, dechové cvičení a relaxaci. Ke cvičení využíváme pomůcek jako je velký míč, bosu, overbaly a další. Cvičení zdravá záda  je skvělá volba pro ty, co chodí na fyzioterapii nebo ji už absolvovali a chtějí ve cvičení pokračovat. Je vhodné všechny, kdo tráví většinu dne sezením u počítače a chtějí si uvolnit záda, protáhnout klouby.

  • Lektorka: Mgr. Daniela Dudová, Bc. Martina Drobná

FYZIO cvičení s prvky DNS

Název cvičení vznikl spojením slov fyzioterapie a cvičení. Je určeno pro všechny, kteří se chtějí udržet v dobré kondici a pečovat o své zdraví. Při lekci se kombinují prvky jógy, pilates, DNS (dynamické neuromuskulární stabilizace) dle Prof. Koláře a dalších cvičení. Cvičení vede ke správnému držení těla a odstranění potíží jako jsou bolesti zad, hlavy, kloubů. Díky malému počtu osob ve skupině (max. 6 lidí) se může fyzioterapeutka plně věnovat cvičícím a dbát na to, aby každý cvik prováděli správně. Skupinu vede zkušená fyzioterapeutka.

MIX – posilování

lekce cvičení pro rovnoměrné zpevnění těla včetně hlubokého stabilizačního systému, správné držení těla, zlepšení kondice, protažení a uvolnění svalů pomocí kombinace různých cvičebních pomůcek (bosu, velké míče, flowin, overball, pěnové role), cvičení je inspirováno Pilates a fyzioterapeutickými metodami (DNS, Vojta … )

Rehabilitační cvičení na míčích

balanční cvičení s využitím míčů a overbalů, je vhodné pro každého, kdo si chce protáhnout tělo a posilovat svaly nejen zad a páteře. Pohyb na míči pomáhá k aktivaci svalů celého těla, naučíte se správnému držení těla, aktivujete ochablé svaly a uvolníte svaly v napětí.

Individuální trénink

Lekce je sestavená podle Vašich potřeb a fyzických možností. Náplní může být vyrovnávání svalové nerovnováhy, cviky pro správné držení těla, tvarování postavy a doporučení pro správné hubnutí, zvýšení kondice. Vhodné i po dokončení rehabilitace nebo jako rekondice.

  • Lektor: fyzioterapeuti centra po předchozí domluvě s terapeutem

Fotogalerie cvičení u nás v centru