Cvičení

Fyziocvičení
cvičení

Rozvrhy cvičení THERAPY POINT Dejvice a Horní Počernice

Hatha yóga – H.Počernice

Nový kurz pro začátečníky a pokročilejší začíná od února. Pravidelné lekce začínají v pondělí od 4. února 2019 od 17:00 hodin pro začátečníky a od  18:05 hodin pro pokročilejší. Maximálně 7 osob na lekci. Věříme, že oceníte individuální přístup lektorky Kamily Černé, jogové terapeutky, která vám poradí při cvičení i pokud máte obtíže s pohybovým aparátem.

Terapeutická jóga a ayurvéda – H.Počernice

Individuální osobní konzultace ayurvédy, terapie chronických nemocí, individuální lekce jógy, terapeutická jóga, jóga pro ženy.

FYZIO cvičení – DNS

Název cvičení vznikl spojením slov fyzioterapie a cvičení. Je určeno pro všechny, kteří se chtějí udržet v dobré kondici a pečovat o své zdraví. Při lekci se kombinují prvky jógy, pilates, DNS dle Prof. Koláře a dalších cvičení. Cvičení vede ke správnému držení těla a odstranění potíží jako jsou bolesti zad, hlavy, kloubů. Skupinu vede zkušená fyzioterapeutka.

MIX – posilování

lekce cvičení pro rovnoměrné zpevnění těla včetně hlubokého stabilizačního systému, správné držení těla, zlepšení kondice, protažení a uvolnění svalů pomocí kombinace různých cvičebních pomůcek (bosu, velké míče, flowin, overball, pěnové role), cvičení je inspirováno Pilates a fyzioterapeutickými metodami (DNS, Vojta … )

  • Lektorka: Mgr. Veronika Bartošová

PILATES

cvičení rovnoměrně posiluje tělo a zlepšuje jeho držení. Cviky se zaměřují na zpevnění “centra těla”, posílení beder, břicha a hýždí.

BOSU/BALANČNÍ PLOCHY

cvičení na balanční podložce, které působí na všechny svaly těla a zejména na hluboký stabilizační systém. Cvičení zlepší rovnováhu, koordinaci pohybu, vnímání pohybového aparátu a jednotlivých částí těla. Balanční trénink BOSU pomáhá obnovit a udržet správné držení těla a odstraňuje bolesti zad. Vhodné i pro starší děti s VDT a skoliózou.

Cvičení “zdravá záda”

cvičení je vedeno v pomalém rytmu, důraz je na správné provedení cviku, obsahuje prvky jógy, pilates, dechové cvičení a relaxaci. Cvičení je určeno těm, kteří tráví většinu dne sezením u počítače a chtějí si uvolnit záda, protáhnout klouby.

Rehabilitační cvičení na míčích

balanční cvičení s využitím míčů a overbalů, je vhodné pro každého, kdo si chce protáhnout tělo a posilovat svaly nejen zad a páteře. Pohyb na míči pomáhá k aktivaci svalů celého těla, naučíte se správnému držení těla, aktivujete ochablé svaly a uvolníte svaly v napětí.

Individuální trénink

Lekce je sestavená podle Vašich potřeb a fyzických možností. Náplní může být vyrovnávání svalové nerovnováhy, cviky pro správné držení těla, tvarování postavy a doporučení pro správné hubnutí, zvýšení kondice. Vhodné i po dokončení rehabilitace nebo jako rekondice.

  • Lektor: fyzioterapeuti centra po předchozí domluvě s terapeutem

Fotogalerie cvičení u nás v centru